Kutatási együttműködések
Hogyan működünk együtt kutatási és tudományos központokkal, tudományos társaságokkal és egyesületekkel?
A komplexitás, a hosszú fejlesztési idő, a magas kockázatok és költségek megnehezítik, hogy a vállalatok sikeresen fejlesszenek innovatív gyógyszereket egyedül. Az Angelini K+F részlege ezért együttműködéseket és partneri kapcsolatokat alakít ki egyetemekkel és felsőoktatási intézményekkel tudáscsere, a laboratóriumok egymással történő megosztása és a legjobb gyakorlatok meghatározása érdekében.
Az Angelini együttműködésének néhány kiemelkedő pontja:
ECNP
Az Angelini szorosan együttműködik a központi idegrendszeri rendellenességek területén vezető kutatóhálózatokkal és munkacsoportokkal az innovatív módszerek és kezelések kifejlesztése és megvalósítása érdekében. E hálózatok közé tartozik az ECNP és az ECNP gyermek- és ifjúságpszichiátria.
Az Angelini Pharma a Certara történelmi partnere, amely a bioszimuláció területén világszinten vezető szerepet tölt be, és minden terápiás területen dolgozik azon, hogy transzlációs megoldásokat kínáljon a felfedezéstől a betegekhez való hozzáférésig, valamint hogy a kvantitatív tudomány és az integrált megközelítések segítségével gyógyszerfejlesztési stratégiákat valósítson meg. A Simcyp mechanisztikus szoftver segítségével, amely a gyógyszerek teljesítményének virtuális populációkból történő előrejelzésére, valamint a gyógyszerek viselkedésének modellezésére szolgál a gyermekgyógyászatban, lehetővé vált, hogy támogassuk gyógyszerfejlesztési tevékenységeinket.
Az Angelini Pharma érdekelt félként vesz részt a PHARMASEA projektben, amelyet a Marchei Politechnikai Egyetem Élettani és Környezettudományi Tanszéke vezet, egy olyan európai kutatási projektben, amely nemzetközi szakértelmet integrál a tengeri ökoszisztémák szempontjából újonnan felmerülő aggodalomra okot adó, elismert szennyező anyagok (CEC) előfordulására, eloszlására, sorsára és biológiai hatásaira vonatkozó kulcsfontosságú kutatási kérdések megválaszolása érdekében. A projektben 4 európai ország (Olaszország, Németország, Norvégia és Spanyolország) 5 kutatóintézete vesz részt, amelyek a környezeti kémia, az alkalmazott biológia és az ökotoxikológia területén rendelkeznek szakértelemmel.
Link: https://www.pharmasea-aquatpoll.eu/
A PHARMASEA-t az AquaticPollutants 2020 AquaticPollutants ERA-NET Cofund (GA Nº 869178) közös pályázati felhívása alapította. Ez az ERA-NET szerves részét képezi a Víz, Óceánok és AMR közös technológiai kezdeményezések által kidolgozott tevékenységeknek.
Az Angelini Pharma a MARCHEBIOBANK egyik partnere, amely a Marche régió által finanszírozott, 14 üzleti és kutatási ágazatból érkező partnert tömörítő regionális együttműködési platform, amely a személyre szabott orvoslás területén a gyógyszerekre, a diagnosztikára és az új terápiás megközelítésekre összpontosító tevékenységeket hajt végre. A platform általános célkitűzése, hogy a Marche Régióban a személyre szabott orvoslás területén szinergiákon alapuló és hatékony köz- és magánszféra közötti együttműködést hozzon létre és stabilizáljon, különösen a krónikus betegségek, a nagy gyógyszerszükségletű onkológiai betegségek és a ritka betegségek kezelése terén.
Link: https://www.marchebiobank.it/en/homepage/
A Marche BioBank az Európai Unió által támogatott kezdeményezés - POR MARCHE FESR 2014/2020 - Asse 1, OS 2, Azione 2.1 - Intervento 2.1.1 - Sostegno allo sviluppo di una piattaforma di ricerca collaborativa negli ambiti della specializzazione intelligente. Tematikus terület: "Medicina personalizzata, farmaci e nuovi approcci terapeutici".
ETERNAL
Az Angelini Pharma az "ETERNAL: A gyógyszeripari termékek környezeti hatásainak csökkentése a teljes életciklusuk során" egyik partnere.
Az ETERNAL egy Horizont Európa projekt, amelyet az Instituto Tecnológico del Plástico (AIMPLAS) koordinál 16 uniós és brit partnerrel a gyógyszergyártás értékláncából, világelső akadémikusokkal, speciális kutatóközpontokkal és innovatív kkv-kkal. Az ETERNAL a gyógyszergyártás, -felhasználás és -ártalmatlanítás fenntartható fejlődéséhez járul hozzá a teljes életciklusra vonatkozó, a tervezésre, gyártásra, felhasználásra és ártalmatlanításra kiterjedő megközelítések alkalmazásával és előmozdításával.
Az Angelini Pharma 2 különböző esettanulmányon keresztül fog benne aktívan részt venni, amelyek az újrahasznosított oldószerek megfelelő kezelésének helyettesítésére és a folyamatos gyártásra összpontosítanak.
Link: eternalproject.eu/
Ez a projekt az Európai Unió Horizont Európa keretprogramja (HORIZON) által a 101057668-as számú támogatási megállapodás keretében részesül támogatásban.
INCiPiT - ITALIAN NETWORK FOR PAEDIATRIC CLINICAL TRIALS
Az Angelini szorosan együttműködik az INCiPiT-vel a cenobamát gyermekgyógyászati vizsgálati tervének stratégiáját és a kapcsolódó szabályozási és klinikai dokumentációt érintően.
European Confederation of Pharmaceutical Entrepreneurs AISBL (EUCOPE)
Az EUCOPE tagjaként az Angelini Pharma az európai innovatív vállalatok hangjainak része, amelyek a gyógyszeripari megoldások következő generációját kutatják és fejlesztik az egész kontinensen. Az Angelini Pharma elkötelezett az EUCOPE azon célja mellett, hogy áttörést jelentő terápiák és orvosi technológiák révén javítsa és megmentse az európai betegek életét, hogy fenntartható iparágat hozzon létre a jövőbeli innováció számára.